Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında Proje Başvurusu yapmak isteyen öğretim elemanlarının, Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı'na (YÖK) 31 Mart 2017 tarihi mesai bitimine kadar https://yoksis.yok.gov.tr adresinden başvuru yapması; sistem üzerinden girişleri eksiksiz yapılan başvuru form çıktılarının ise Dış İlişkiler Ofisi aracılığıyla üst yazı ekinde YÖK'e gönderilmesi gerekmektedir. 

 

ÖNEMLİ: Rektörlük üst yazı ekinde iletilmeyen Proje başvuruları kesinlikle işleme alınmayacaktır.

 YÖK Yürütme Kurulu Kararı için  tıklayınız. 

100 Öncelikli Tematik Alan için tıklayınız.

 

BAŞVURU SÜRECİNE İLİŞKİN 

Proje başvuruları yalnızca Ahi Evran Üniversitesi ile Protokolü bulunan Yükseköğretim Kurumları ile gerçekleştirilebilir. Protokol bulunmayan ancak ortak proje gerçekleştirilmek istenen kurumlarla Proje başvurusundan önce mutlaka protokol imzalama zorunluluğu bulunduğundan ve bu kurumlarla Protokol imzalanabilmesi için YÖK'ten resmi yazı ile onay alınması gerekeceğinden, kurum bilgileri ivedi şekilde Dış İlişkiler Ofisi'ne bildirilmelidir. Ancak YÖK'ten gelecek cevabın gecikmesi ve protokolün proje başvuru son tarihine (31 Mart 2017) yetişmemesi durumunda süreçten Dış İlişkiler Ofisi sorumlu tutulamaz. 

 

Örnek Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı Proje Önerisi Başvuru Formu için tıklayınız.(ÖNEMLİ NOT: Form bilgi amaçlıdır. Formun girişinin sistem üzerinden gerçekleştirilerek çıktısının Dış İlişkiler Ofisi ve Rektörlük aracılığı ile üst yazı ekinde iletilmesi gerekmektedir.)

 

1. Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı kapsamında Proje Başvurusu yapmak isteyen öğretim elemanlarının "YÖKSİS" üzerinden kendi şifreleri ile açılan ekranda "Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı" sekmesinde "Proje Tabanlı Uluslararası Değişim Programı Proje Önerisi Başvuru Formu"nda istenen verilerin girişlerini eksiksiz yapmaları;

 

2. Başvuru Formunun eksiksiz doldurulmasının ardından Formun çıktısının alınarak Dış İlişkiler Ofisi ve Rektörlük aracılığı ile üst yazı ekinde iletilmesi gerekmektedir.

 

Telefon:

0(312) 298 74 74 0(312) 298 74 84

Eposta: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.